Gram Gold Coin

Fiziksel Altın ile Desteklenen Dijital Gram Altın

Gram Gold Token (GRAMG), Avalanche (AVAX) blokzincir üzerinde çalışan ve fiyatı gram altına endeksli bir teminatlı stablecoindir.

GRAMG

Gr Gold Token Altın Kripto Al Sat

GRAMG Gram Gold

Gram Altının Kripto Para Hali.

GRAMG, Token Teknoloji şirketi tarafından üretilmektedir. Üretilen her GRAMG karşılığında 1 gram fiziki altın teminat olarak tutulmaktadır. Bir başka deyişle, GRAMG fiziki altın ile  teminatlandırılmış bir stablecoindir. Gram Gold Token (GRAMG), altını herkes için daha erişilebilir kılmayı amaçlar.

7/24 Alım Satım

Gram Gold (GRAMG) 7 gün 24 saat alım satımı yapılabilen bir dijital varlıktır. 

Blokzincirde İzlenebilir

GRAMG ile gerçekleştirilen tüm işlemler blokzincir üzerinde izlenebilmektedir.

1:1 Altın Karşılığı

Gram Gold (GRAMG) rezerv olarak fiziki altın tutmaktadır. Altınlar T.C. Merkez Bankasında (%90’dan fazlası), fiziki altın alımına imkan veren bankalarda ve şirket kasalarında fiziki olarak tutulmaktadır.

Saklama Gideri Yok

Fiziksel gram altının aksine yatırımcılara saklama, transfer ve yönetim giderleri yansıtılmaz.  

Türk Lirasına Çevirilebilir

GRAMG sahibi yatırımcılar varlıklarını kripto para alım satım platformu bitlo.com üzerinden Türk lirasına çevirebilir.

7/24 Destek​

Token işlemleriniz ile ilgili 7/24 destek alabilir ve doğru yatırımlar yapabilirsiniz.

Gram Gold Token (GRAMG) Nasıl Çalışır?

Gram Gold Token (GRAMG), gram altın karşılığında üretilir. Üretilen her bir GRAMG token için rezervlere eşdeğer miktarda fiziki altın eklenmektedir. Yatırımcılar GRAMG tokenlarını AVAX uyumlu kripto para cüzdanlarında saklayabilir.

GRAMG token ile gram altın karşılığı arasındaki arz-talep dengesi bir akıllı sözleşme aracılığıyla korunur. Yeni bir GRAMG token üretilince gram olarak aynı miktarda fiziki altın eklenirken, fiziki altın azaldığında aynı değerde GRAMG token yakılır. Böylece GRAMG token ile  gram altın arasındaki 1’e 1 oran her daim korunur. 

Arz-talep dengesinin hep korunması sayesinde Gram Gold Token (GRAMG), yüksek volatiliteye sahip kripto para piyasasında yatırımcılarına fiyat istikrarı sunar.

Gram Gold Token (GRAMG) Avantajları

Fiyat İstikrarı

Gram Gold Token (GRAMG), Avalanche (AVAX) blokzinciri üzerinde çalışan bir stablecoindir. Tüm stablecoinler gibi GRAMG tokenın da temel amacı yatırımcılarına fiyat istikrarı sağlamak, onları kripto para piyasasındaki ani fiyat dalgalanmalarından korumaktır. Ancak GRAMG tokenın avantajları bundan ibaret değildir.

Aracısız Alım - Satım

GRAMG token, sahiplerinin gram altına erişimini kolaylaştırır. GRAMG token ile dünyanın her yerinden, her gün ve saatte gram altın işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Üstelik GRAMG token işlemleri, merkeziyetsiz blokzincir yapısı üzerinde gerçekleştiğinden banka gibi aracılara gerek duymaz.

Eşler Arası İşlem

İşlemler eşler arasıdır; yani bir cüzdandan diğerine doğrudan GRAMG token gönderilebilir. Böylece GRAMG işlemleri fiziki gram altın ile yapılan işlemlere göre çok daha hızlı, maliyetsiz ve güvenlidir. 

Şeffaf Yapı

Gram Gold Token (GRAMG), tamamen şeffaf bir yapıda olmasıyla da öne çıkmaktadır. Stablecoinler yatırımcıları genelde şirketin teminatlara dair beyanına güvenmek zorundadır.

Altın ETF'leri Fiziki Altın GRAMG
Ek Ücreti Yıllık 19-40 bps Değişken Yok
Minimum İşlem Miktarı Yüksek Yüksek 1 TL
İşlem Limiti (min) Değişken Değişken 1 TL
İşlemin Gerçekleşme Zamanı 2 Gün Değişken Anında
Anında dönüştürülebilme ✗︎ ✗︎ ✔︎
7/24 İşlem Yapılamaz Yapılamaz Yapılabilir
Transfer imkanı Orta Düşük Yüksek
Mülkiyet Dolaylı Doğrudan Doğrudan
Saklama Maliyeti Düşük Yüksek Yok
Erişilebilirlik Yüksek Düşük Yüksek

GRAMG teminat bakiyelerini kontrol edebileceğiniz cüzdan adresi:

 

Sıkça Sorulan Sorular

Gram Gold hakkında merak ettiğiniz tüm sorular

GRAMG Neler Sunuyor?

GRAMG, ani fiyat dalgalanmaları yaşanan kripto para piyasasında fiyat istikrarı sunan bir stablecoindir. Fiyatı gram altın tarafından desteklenen GRAMG ile dünyanın her yerinden, 7/24 altın işlemleri yapılabilir.

GRAMG Madenciliği nasıl Yapılır?

GRAMG, madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir. GRAMG, Token Teknoloji tarafından, gram altın ile 1’e 1 oran dengesi korunacak şekilde arz edilir.

GRAMG Nasıl Satın Alınır?

GRAMG, Türkiye’nin köklü kripto para borsaları arasında yer alan Bitlo üzerinden kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz.

GRAMG Teminatı Nedir?

Gram Gold (GRAMG) teminat olarak fiziki altın tutmaktadır. Altınlar T.C. Merkez Bankasında (%90’dan fazlası), fiziki altın alımına imkan veren bankalarda ve şirket kasalarında fiziki olarak tutulmaktadır.

Gram altın SATIN al

GRAMG

Gram GÜMÜŞ SATIN al

GRAMS

Gram PLATİN SATIN al

GRAMP

TÜRK LİRASI AL

TRYT