Lirat Logo Türk Lirası Kripto Para

Tamamı Fiziksel Türk Lirası ile Desteklenen Dijital Varlık

LiraT (TRYT), Token Teknoloji şirketi tarafından Avalanche (AVAX) blokzincirinde üretilmiş ve fiyatı Türk lirasına endeksli bir teminatlı stablecoindir.

LiraT 
TRYT 

1.00TL
Türk Lirası Kripto Para LiraT

LiraT (TRYT)

Türk Lirasının Kripto Para Hali.

TRYT fiziki karşılığı bulunan bir kripto paradır. Üretilen her TRYT karşılığında şirket kasasına aynı değerde Türk lirası eklenir. LiraT (TRYT), Türk lirasını herkes için daha erişilebilir kılmayı ve Türk lirası ile yapılan işlemleri kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

7/24 Alım Satım

LiraT (TRYT) 7 gün 24 saat alım satımı yapılabilen bir dijital varlıktır. 

Blokzincirde İzlenebilir

TRYT ile gerçekleştirilen tüm işlemler blokzincir üzerinde izlenebilmektedir.

1:1 Fiziksel TL Karşılığı

LiraT (TRYT) ile güvenlikli kasalarda saklanan fiziksel gram Türk Lirası arasındaki oran 1:1’dir. 

Saklama Gideri Yok

Fiziksel Türk Lirasının aksine yatırımcılara saklama, transfer ve yönetim giderleri yansıtılmaz.  

Türk Lirasına Çevirilebilir

TRYT sahibi yatırımcılar varlıklarını kripto para alım satım platformu bitlo.com üzerinden Türk lirasına çevirebilir.

7/24 Destek​

Token işlemleriniz ile ilgili 7/24 destek alabilir ve doğru yatırımlar yapabilirsiniz.

LiraT (TRYT) Nasıl Çalışır?

Türk lirası karşılığında üretilen LiraT (TRYT), Avalanche (AVAX) blokzincirinde üretilmiştir. Üretilen her bir TRYT için şirketin kasasına aynı değerde Türk lirası eklenir. Yatırımcılar TRYT tokenlarını Avalanche blokzinciriyle uyumlu kripto para cüzdanlarında saklayabilir.

TRYT ile Türk lirası arasındaki arz-talep dengesinin korunması için bir akıllı sözleşme yaratılmıştır. TRYT üretildiğinde şirketin kasasına bu akıllı sözleşme tarafından otomatik olarak aynı değerde Türk lirası eklenir. 

Şirketin kasasındaki Türk lirası miktarı azaldığında ise yine akıllı sözleşme tarafından TRYT yakılır. Böylece TRYT ile şirketin kasasındaki Türk lirası miktarı arasındaki 1’e 1 oran sürekli korunur. Bu sayede TRYT token, kripto para borsalarındaki ani fiyat dalgalanmalarından etkilenmez.

LiraT (TRYT) Avantajları Nelerdir?

Fiyat İstikrarı

LiraT (TRYT), tüm stablecoinler gibi yatırımcılarına fiyat istikrarı sağlamayı ve onları kripto para piyasasındaki ani fiyat dalgalanmalarından korumayı amaçlar.

Aracısız Alım - Satım

TRYT, sahiplerinin Türk lirasına erişimini kolaylaştırır. Blokzincir teknolojisi sayesinde dünyanın her yerinden, her gün ve saatte TRYT ile Türk lirası işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Blokzincirin merkeziyetsiz yapısından ötürü TRYT token ile yapılan işlemlerde banka gibi aracılar da bulunmaz.

Eşler Arası İşlem

TRYT token eşler arası; doğrudan bir cüzdandan diğerine gönderilebilir. Böylece TRYT işlemleri fiziki Türk lirası ile yapılan işlemlere göre çok daha hızlı, maliyetsiz ve güvenlidir. 

Şeffaf Yapı

LiraT (TRYT), tamamen şeffaf bir yapıdadır. Stablecoin yatırımcıları genelde ilgili şirketin teminatlara dair beyanına güvenmek zorundadır.

Lirat (TRYT) contract cüzdan adresi:

 

Sıkça Sorulan Sorular

LiraT hakkında merak ettiğiniz tüm sorular

TRYT Neler Sunuyor?

TRYT, ani fiyat dalgalanmaları yaşanan kripto para piyasasında fiyat istikrarı sunan bir stablecoindir. Fiyatı Türk lirası tarafından desteklenen TRYT ile dünyanın her yerinden, 7/24 TL işlemleri yapılabilir.

TRYT Madenciliği Nasıl Yapılır?

TRYT, madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir. TRYT, Token Teknoloji tarafından, Türk lirası ile 1’e 1 oran dengesi korunacak şekilde arz edilir.

TRYT Nasıl Satın Alınır?

TRYT, Türkiye’nin köklü kripto para borsaları arasında yer alan Bitlo üzerinden kolayca ve güvenle satınalabilirsiniz.

TRYT Teminatı Nedir?

TRYT, teminatlı bir stablecoindir. Dolaşımdaki her TRYT tokenın karşılığı olarak şirket kasalarında aynı değerde Türk lirası bulundurulur.

Gram altın SATIN al

GRAMG

Gram GÜMÜŞ SATIN al

GRAMS

Gram PLATİN SATIN al

GRAMP

TÜRK LİRASI AL

TRYT