Tamamı Fiziksel Platin ile Desteklenen Dijital Varlık

Gram Platinum Token (GRAMP), Avalanche (AVAX) blokzincir üzerinde çalışan ve fiyatı gram platine endeksli bir teminatlı stablecoindir.

GRAMP 

Platinum Token Gr Platin Kripto Al Sat

GRAMP Gram Platinum

Gram Platinin Kripto Para Hali.

Üretilen her GRAMP karşılığında Token Teknoloji’nin kasasına aynı değerde gram platin eklenir. Yani, GRAMP fiziki karşılığı bulunan bir kripto paradır. Gram Platinum Token (GRAMP), platini herkes için daha erişilebilir kılmayı ve platin işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlar. 

7/24 Alım Satım

Gram Platin (GRAMP) 7 gün 24 saat alım satımı yapılabilen bir dijital varlıktır.

Blokzincirde İzlenebilir

GRAMP ile gerçekleştirilen tüm işlemler blokzincir üzerinde izlenebilmektedir.

1:1 Fiziksel Platin Karşılığı

Gram Platin (GRAMP) ile güvenlikli kasalarda saklanan fiziksel gram platin arasındaki oran 1:1’dir. 

Saklama Gideri Yok

Fiziksel gram platinin aksine yatırımcılara saklama, transfer ve yönetim giderleri yansıtılmaz.  

Türk Lirasına Çevirilebilir

GRAMP sahibi yatırımcılar varlıklarını kripto para alım satım platformu bitlo.com üzerinden Türk lirasına çevrilebilmektedir.

7/24 Destek​

Token işlemleriniz ile ilgili 7/24 destek alabilir ve doğru yatırımlar yapabilirsiniz.

Gram Platinum Token (GRAMP) Nasıl Çalışır?

Gram Platinum Token (GRAMP), Avalanche (AVAX) blokzinciri üzerinde üretilmiştir. GRAMP token, 99,95/100 saflık derecesinde fiziksel gram platin karşılığında üretilir. Yani, üretilen her bir GRAMP için şirketin kasasına aynı değerde gram platin eklenir. Yatırımcılar GRAMP tokenlarını AVAX uyumlu kripto para cüzdanlarında saklayabilir.

Fiyat istikrarını sağlamak için GRAMP token ile gram platin arasındaki arz-talep dengesi daima korunmalıdır. Bu amaçla bir akıllı sözleşme yaratılmıştır.

GRAMP token üretildiğinde şirketin kasasına bu akıllı sözleşme tarafından otomatik olarak aynı değerde gram platin eklenir. Şirketin kasasındaki gram platin miktarı azaldığında ise yine akıllı sözleşme tarafından GRAMP token yakımı gerçekleştirilir. Böylece GRAMP ile şirketin kasasındaki gram platin miktarı arasındaki 1’e 1 oran sürekli korunur. Bu da GRAMP tokenın kripto para borsalarındaki ani fiyat dalgalanmalarından etkilenmemesini sağlar.

Gram Platinum Token (GRAMP) Avantajları Nelerdir?

Fiyat İstikrarı

Gram Platinum Token (GRAMP), Avalanche blokzinciri üzerinde çalışır. Tüm stablecoinler gibi GRAMP token da yatırımcılarına fiyat istikrarı sağlamayı ve onları kripto para piyasasındaki ani fiyat dalgalanmalarından korumayı amaçlar. 

Aracısız Alım - Satım

GRAMP token, sahiplerinin gram platine erişimini kolaylaştırır. Blokzincir teknolojisi sayesinde dünyanın her yerinden, her gün ve saatte GRAMP ile gram platin işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. GRAMP token ile yapılan işlemlerde banka gibi aracılar bulunmaz.

Eşler Arası İşlem

GRAMP token eşler arası; doğrudan bir cüzdandan diğerine gönderilebilir. Böylece GRAMP işlemleri fiziki gram platin ile yapılan işlemlere göre çok daha hızlı, maliyetsiz ve güvenlidir.

Şeffaf Yapı

Gram Platinum Token (GRAMP), tamamen şeffaf bir yapıdadır. Stablecoin yatırımcıları genelde ilgili şirketin teminatlara dair beyanına güvenmek zorundadır.

Platin ETF'leri Fiziki Platin GRAMP
Ek Ücreti Yıllık 19-40 bps Değişken Yok
Minimum İşlem Miktarı Yüksek Yüksek 1 TL
İşlem Limiti (min) Değişken Değişken 1 TL
İşlemin Gerçekleşme Zamanı 2 Gün Değişken Anında
Anında dönüştürülebilme ✗︎ ✗︎ ✔︎
7/24 İşlem Yapılamaz Yapılamaz Yapılabilir
Transfer imkanı Orta Düşük Yüksek
Mülkiyet Dolaylı Doğrudan Doğrudan
Saklama Maliyeti Düşük Yüksek Yok
Erişilebilirlik Yüksek Düşük Yüksek

GRAMP contract cüzdan adresi:

 

Sıkça Sorulan Sorular

Gram Platin hakkında merak ettiğiniz tüm sorular

GRAMP Neler Sunuyor?

GRAMP, ani fiyat dalgalanmaları yaşanan kripto para piyasasında fiyat istikrarı sunan bir stablecoindir. Fiyatı gram platin tarafından desteklenen GRAMP ile dünyanın her yerinden, 7/24 platin işlemleri yapılabilir.

GRAMP Madenciliği Nasıl Yapılır?

GRAMP, madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir. GRAMP, Token Teknoloji tarafından, gram platin ile 1’e 1 oran dengesi korunacak şekilde arz edilir.

GRAMP Nasıl Satın Alınır?

GRAMP, Türkiye’nin köklü kripto para borsaları arasında yer alan Bitlo üzerinden kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz.

GRAM PLATİN Teminatı Nedir?

GRAMP, teminatlı bir stablecoindir. Dolaşımdaki her GRAMP tokenın karşılığı olarak şirket kasalarında aynı değerde gram platin bulundurulur.

Gram altın SATIN al

GRAMG

Gram GÜMÜŞ SATIN al

GRAMS

Gram PLATİN SATIN al

GRAMP

TÜRK LİRASI AL

TRYT