Gram Silver

Tamamı Fiziksel Gümüş ile Desteklenen Dijital Varlık

Gram Silver Token (GRAMS), Token Teknoloji şirketi tarafından Avalanche (AVAX) blokzincirinde üretilmiştir ve fiyatı gram gümüşe endeksli bir teminatlı stablecoindir.

GRAMS  

Gr Silver Token Gümüş Kripto Para Al Sat

GRAMS Gram Silver

Gram Gümüşün Kripto Para Hali.

GRAMS fiziki karşılığı bulunan bir kripto paradır. Üretilen her GRAMS karşılığında şirket kasasına aynı değerde gram gümüş eklenir. Gram Silver Token (GRAMS), gümüşü herkes için daha erişilebilir kılmayı ve gram gümüş işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlar. 

7/24 Alım Satım

Gram Silver (GRAMS) 7 gün 24 saat alım satımı yapılabilen bir dijital varlıktır.

Blokzincirde İzlenebilir

GRAMS ile gerçekleştirilen tüm işlemler blokzincir üzerinde izlenebilmektedir.

1:1 Fiziksel Gümüş Karşılığı

Gram Siver (GRAMS) ile güvenlikli kasalarda saklanan fiziksel gram gümüş arasındaki oran 1:1’dir. 

Saklama Gideri Yok

Fiziksel gram gümüşün aksine yatırımcılara saklama, transfer ve yönetim giderleri yansıtılmaz.  

Türk Lirasına Çevirilebilir

GRAMS sahibi yatırımcılar varlıklarını kripto para alım satım platformu bitlo.com üzerinden Türk lirasına çevrilebilmektedir.

7/24 Destek​

Token işlemleriniz ile ilgili 7/24 destek alabilir ve doğru yatırımlar yapabilirsiniz.

Gram Silver Token (GRAMS) Nasıl Çalışır?

0,999 saflık derecesinde fiziksel gram gümüş karşılığında üretilen Gram Silver Token (GRAMS), Avalanche (AVAX) blokzincirinde üretilmektedir. Üretilen her bir GRAMS için şirketin kasasına aynı değerde fiziki gram gümüş eklenir. Yatırımcılar GRAM tokenlarını Avalanche blokzinciriyle uyumlu kripto para cüzdanlarında saklayabilmektedir.

GRAMS token ile gram gümüş arasındaki arz-talep dengesi bir akıllı sözleşme ile korunur. GRAMS token üretildiğinde şirketin kasasına bu akıllı sözleşme tarafından otomatik olarak aynı değerde gram gümüş eklenir. Şirketin kasasındaki gram gümüş miktarı azaldığında ise yine akıllı sözleşme tarafından GRAMS token yakılır. Böylece GRAMS ile şirketin kasasındaki gram gümüş miktarı arasındaki 1’e 1 oran sürekli korunur. Bu da GRAMS tokenın kripto para borsalarındaki ani fiyat dalgalanmalarından etkilenmemesini sağlar.

Gram Silver Token (GRAMS) Avantajları Nelerdir?

Fiyat İstikrarı

Gram Silver Token (GRAMS), tüm stablecoinler gibi yatırımcılarına fiyat istikrarı sağlamayı ve onları kripto para piyasasındaki ani fiyat dalgalanmalarından korumayı amaçlar. 

Aracısız Alım - Satım

GRAMS token, sahiplerinin gram gümüşe erişimini kolaylaştırır. Blokzincir teknolojisi sayesinde dünyanın her yerinden, her gün ve saatte GRAMS ile gram gümüş işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. GRAMS token ile yapılan işlemlerde banka gibi aracılar bulunmaz.

Eşler Arası İşlem

GRAMS token eşler arası; doğrudan bir cüzdandan diğerine gönderilebilir. Böylece GRAMS işlemleri fiziki gram gümüş ile yapılan işlemlere göre çok daha hızlı, maliyetsiz ve güvenlidir. 

Şeffaf Yapı

Gram Silver Token (GRAMS), tamamen şeffaf bir yapıdadır. Stablecoin yatırımcıları genelde ilgili şirketin teminatlara dair beyanına güvenmek zorundadır.

Gümüş ETF'leri Fiziki Gümüş GRAMS
Ek Ücreti Yıllık 19-40 bps Değişken Yok
Minimum İşlem Miktarı Yüksek Yüksek 1 TL
İşlem Limiti (min) Değişken Değişken 1 TL
İşlemin Gerçekleşme Zamanı 2 Gün Değişken Anında
Anında dönüştürülebilme ✗︎ ✗︎ ✔︎
7/24 İşlem Yapılamaz Yapılamaz Yapılabilir
Transfer imkanı Orta Düşük Yüksek
Mülkiyet Dolaylı Doğrudan Doğrudan
Saklama Maliyeti Düşük Yüksek Yok
Erişilebilirlik Yüksek Düşük Yüksek

GRAMS contract cüzdan adresi:

 

Sıkça Sorulan Sorular

Gram Silver hakkında merak ettiğiniz tüm sorular

GRAMS Neler Sunuyor?

Gram Silver (GRAMS) dijital transfer imkanı olan, erişilebilir ve 7 gün 24 saat alım satımı yapılabilen bir dijital varlıktır. GRAMS, mülkiyet sahipliğini doğrudan kişiye vermektedir. 

GRAMS Madenciliği nasıl Yapılır?

GRAMS, madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir. GRAMS, Token Teknoloji tarafından, gram gümüş ile 1’e 1 oran dengesi korunacak şekilde arz edilir.

GRAMS Nasıl Satın Alınır?

GRAMS, Türkiye’nin köklü kripto para borsaları arasında yer alan Bitlo üzerinden kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz.

GRAMS Teminatı Nedir?

GRAMS, teminatlı bir stablecoindir. Dolaşımdaki her GRAMS tokenın karşılığı olarak şirket kasalarında aynı değerde gram gümüş bulundurulur.

Gram altın SATIN al

GRAMG

Gram GÜMÜŞ SATIN al

GRAMS

Gram PLATİN SATIN al

GRAMP

TÜRK LİRASI AL

TRYT