Tamamı Pound ile Desteklenen Dijital Varlık

Pound Token (GBPOT), Token Teknoloji şirketi tarafından Avalanche C-Chain, Polygon ve Ethereum blokzincirlerinde üretilmiş ve fiyatı İngiliz sterlin pound’una endeksli bir teminatlı stablecoin’dir.

Pound Token 
GBPOT 

GBPOT Pound Token

Pound'un Kripto Para Hali.

GBPOT fiziki karşılığı bulunan bir kripto paradır. Üretilen her GBPOT karşılığında şirket kasasına aynı değerde İngiliz pound sterlini eklenir. Pound Token (GBPOT), pound’u herkes için daha erişilebilir kılmayı ve pound ile yapılan işlemleri kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

7/24 Alım Satım

Pound Token (GBOPT) 7 gün 24 saat alım satımı yapılabilen bir dijital varlıktır. 

Blokzincirde İzlenebilir

Tüm GBPOT işlemleri blokzincir üzerinde şeffaf olarak izlenebilmektedir.

1:1 Fiziksel Pound Karşılığı

Pound Token (GBPOT) ile güvenlikli kasalarda saklanan fiziksel pound arasındaki oran 1:1’dir. 

Saklama Gideri Yok

Fiziksel İngiliz pound sterlininin aksine yatırımcılara saklama, transfer ve yönetim giderleri yansıtılmaz.  

Türk Lirasına Çevirilebilir

GBPOT sahibi yatırımcılar varlıklarını kripto para alım satım platformu bitlo.com üzerinden Türk lirasına çevirebilir.

7/24 Destek​

Token işlemleriniz ile ilgili 7/24 destek alabilir ve doğru yatırımlar yapabilirsiniz.

Pound Token (GBPOT) Nasıl Çalışır?

İngiliz pound sterlini karşılığında üretilen Pound Token (GBPOT), Avalanche C-Chain, Polygon ve Ethereum blokzincirlerinde yaratılmıştır. Üretilen her bir GBPOT için şirketin kasasına aynı değerde pound eklenir. Yatırımcılar GBPOT token’larını uyumlu kripto para cüzdanlarında saklayabilir.

GBPOT ile İngiliz pound sterlini arasındaki arz-talep dengesinin korunması için bir akıllı sözleşme yaratılmıştır. GBPOT üretildiğinde şirketin kasasına bu akıllı sözleşme tarafından otomatik olarak aynı değerde pound eklenir. Şirketin kasasındaki pound miktarı azaldığında ise yine akıllı sözleşme tarafından GBPOT yakılır.

Böylece GBPOT ile şirketin kasasındaki pound arasında 1’e 1 oran sürekli korunur. Bu sayede GBPOT, kripto para borsalarındaki ani fiyat dalgalanmalarından etkilenmez.

Pound Token (GBPOT) Avantajları Nelerdir?

Fiyat İstikrarı

Pound Token (GBPOT), tüm stablecoin’ler gibi yatırımcılarına fiyat istikrarı sağlamayı ve onları kripto para piyasasındaki ani fiyat dalgalanmalarından korumayı amaçlar.

Aracısız Alım - Satım

GBPOT, sahiplerinin İngiliz pound sterlinine erişimini kolaylaştırır. Blokzincir teknolojisi sayesinde dünyanın her yerinden, her gün ve saatte GBPOT ile pound işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Blokzincirin merkeziyetsizliği GBPOT işlemlerinde banka gibi aracıları da ortadan kaldırır.

Eşler Arası İşlem

GBPOT eşler arası; doğrudan bir cüzdandan diğerine gönderilebilir. Böylece GBPOT işlemleri fiziki pound ile yapılan işlemlere göre çok daha hızlı, maliyetsiz ve güvenlidir. 

Şeffaf Yapı

Pound Token (GBPOT), tamamen şeffaf bir yapıdadır. Stablecoin yatırımcıları genelde ilgili şirketin teminatlara dair beyanına güvenmek zorundadır. GBPOT arzını ve fiziksel karşılığını ise daima blokzincir üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Pound Token (GBPOT) contract cüzdan adresi:

 

Sıkça Sorulan Sorular

Pound Token hakkında merak ettiğiniz tüm sorular

GBPOT Neler Sunuyor?

GBPOT, ani fiyat dalgalanmaları yaşanan kripto para piyasasında fiyat istikrarı sunan bir stablecoin’dir. Fiyatı İngiliz pound sterlini tarafından desteklenen GBPOT ile dünyanın her yerinden, 7/24 TL işlemleri yapılabilir.

GBPOT Madenciliği Nasıl Yapılır?

GBPOT, madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir. GBPOT, Token Teknoloji tarafından, İngiliz pound sterlini ile 1’e 1 oran dengesi korunacak şekilde arz edilir.

GBPOT Nasıl Satın Alınır?

GBPOT, Türkiye’nin köklü kripto para borsaları arasında yer alan Bitlo üzerinden kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz.

GBPOT Teminatı Nedir?

GBPOT, teminatlı bir stablecoin’dir. Dolaşımdaki her GBPOT karşılığı olarak şirket kasalarında aynı değerde İngiliz pound sterlini bulundurulur.

Gram altın SATIN al

GRAMG

Gram GÜMÜŞ SATIN al

GRAMS

Gram PLATİN SATIN al

GRAMP

TÜRK LİRASI AL

TRYT