Tamamı ABD Doları ile Desteklenen Dijital Varlık

USD Token (USDOT), Token Teknoloji şirketi tarafından Avalanche C-Chain, Polygon ve Ethereum blokzincirlerinde üretilmiş ve fiyatı ABD dolarına endeksli bir teminatlı stablecoin’dir.

USD Token 
USDOT 

USDOT USD Token

Doların Kripto Para Hali.

USDOT fiziki karşılığı bulunan bir kripto paradır. Üretilen her USDOT karşılığında şirket kasalarına aynı değerde ABD doları eklenir. 

USD Token, dolar yatırımcılığını blokzincire taşıyarak çok daha erişilebilir kılar ve ABD doları ile yapılan işlemleri kolaylaştırmayı amaçlar.

7/24 Alım Satım

USD Token (USDOT) 7 gün 24 saat alım satımı yapılabilen bir dijital varlıktır. 

Blokzincirde İzlenebilir

Tüm USDOT işlemleri blokzincir üzerinde şeffaf şekilde izlenebilmektedir.

1:1 Fiziksel Dolar Karşılığı

USD Token (USDOT) ile güvenlikli kasalarda saklanan fiziksel ABD doları arasındaki oran 1:1’dir. 

Saklama Gideri Yok

Fiziksel ABD dolarının aksine yatırımcılara saklama, transfer ve yönetim giderleri yansıtılmaz.  

Türk Lirasına Çevirilebilir

USDOT sahibi yatırımcılar varlıklarını kripto para alım satım platformu bitlo.com üzerinden Türk lirasına çevirebilir.

7/24 Destek​

Token işlemleriniz ile ilgili 7/24 destek alabilir ve doğru yatırımlar yapabilirsiniz.

USD Token (USDOT) Nasıl Çalışır?

Fiziksel dolar karşılığında üretilen USD Token, Avalanche C-Chain, Polygon ve Ethereum blokzincirlerinde yaratılmıştır. Üretilen her bir USDOT için şirketin kasasına aynı değerde ABD doları eklenir. Yatırımcılar USD Token’larını uyumlu kripto para cüzdanlarında saklayabilir.

USDOT ile ABD doları arasındaki arz-talep dengesinin korunması için bir akıllı sözleşme yaratılmıştır. USDOT üretildiğinde şirketin kasasına bu akıllı sözleşme tarafından otomatik olarak aynı değerde ABD doları eklenir. Şirketin kasasındaki dolar miktarı azaldığında ise yine akıllı sözleşme tarafından USDOT  yakılır.

Böylece USDOT ile şirketin kasasındaki ABD doları arasındaki 1’e 1 oran sürekli korunur. Bu sayede USDOT token, kripto para borsalarındaki fiyat dalgalanmalarından etkilenmez.

USD Token (USDOT) Avantajları Nelerdir?

Fiyat İstikrarı

USD Token (USDOT), tüm stablecoin’ler gibi yatırımcılarına fiyat istikrarı sağlamayı ve onları kripto para piyasasındaki fiyat dalgalanmalarından korumayı amaçlar.

Aracısız Alım - Satım

USDOT, sahiplerinin ABD dolarına erişimini kolaylaştırır. Blokzincir teknolojisi sayesinde, dünyanın her yerinden, her gün ve saatte USDOT ile ABD doları işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Blokzincir merkeziyetsizliği USDOT ile yapılan işlemlerde banka gibi aracıları da ortadan kaldırır.

Eşler Arası İşlem

USDOT transferleri eşler arası, doğrudan bir cüzdandan diğerine gönderilerek yapılabilir. Böylece USDOT işlemleri fiziksel dolar ile yapılan işlemlere göre çok daha hızlı, maliyetsiz ve güvenlidir.

Şeffaf Yapı

USD Token (USDOT), tamamen şeffaf bir yapıdadır. Stablecoin yatırımcıları genelde ilgili şirketin teminatlara dair beyanına güvenmek zorundadır. USDOT arzını ve fiziksel karşılığını ise daima blokzincir üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

USD Token (USDOT) contract cüzdan adresi:

 

Sıkça Sorulan Sorular

USD Token hakkında merak ettiğiniz tüm sorular

USDOT Neler Sunuyor?

USDOT, fiyat dalgalanmalarının olağan olduğu kripto para piyasasında fiyat istikrarı sunan bir stablecoin’dir. Fiyatı dolar tarafından desteklenir. USDOT ile dünyanın her yerinden, 7/24 işlem yapılabilir.

USDOT Madenciliği Nasıl Yapılır?

USDOT, madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir. USDOT, Token Teknoloji şirketi tarafından, fiziksel ABD doları ile 1’e 1 oran dengesi korunacak şekilde arz edilir.

USDOT Nasıl Satın Alınır?

USDOT, Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından Bitlo’da kolayca ve güvenle satın alınabilir.

USDOT Teminatı Nedir?

USDOT, teminatlı bir stablecoin’dir. Dolaşımdaki USDOT karşılığında şirket kasalarında aynı değerde dolar bulundurulur.

Gram altın SATIN al

GRAMG

Gram GÜMÜŞ SATIN al

GRAMS

Gram PLATİN SATIN al

GRAMP

TÜRK LİRASI AL

TRYT