Platinle Desteklenen Dijital Ons Platin

ONS Platinum Token (ONSP), Avalanche C-Chain, Polygon ve Ethereum blokzincirlerinde çalışan ve fiyatı ons platine endeksli bir teminatlı stablecoin’dir.

GRAMP 

ONSP ONS Platinum

Ons Platinin Kripto Para Hali.

ONS Platinum (ONSP), Avalanche C-Chain, Polygon ve Ethereum blokzincirlerinde üretilmiş bir teminatlı stablecoin’dir. ONSP, fiziksel platinle desteklenen Gram Platinum (GRAMP) ile teminatlandırılmıştır. ONS Platinum, ons platin yatırımcılığını blokzincire taşıyarak çok daha erişilebilir kılar ve ons platin işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlar.

7/24 Alım Satım

ONS Platinum (ONSP) 7 gün 24 saat alım satımı yapılabilen bir dijital varlıktır.

Blokzincirde İzlenebilir

Tüm ONSP işlemleri blokzincir üzerinde şeffaf olarak izlenebilmektedir.

1:1 Ons Platin Karşılığı

ONS Platinum (ONSS) karşılığında rezerv olarak aynı değerde GRAMP tutulmaktadır. GRAMP, fiziksel platin ile desteklenir.

Saklama Gideri Yok

Fiziksel ons platinin aksine yatırımcılara saklama, transfer ve yönetim giderleri yansıtılmaz.  

Türk Lirasına Çevirilebilir

ONSP sahibi yatırımcılar varlıklarını kripto para alım satım platformu bitlo.com üzerinden Türk lirasına çevirebilir.

7/24 Destek​

Token işlemleriniz ile ilgili 7/24 destek alabilir ve doğru yatırımlar yapabilirsiniz.

ONS Platinum Token (ONSP) Nasıl Çalışır?

Ons platin karşılığında üretilen ONS Platinum Token (ONSP), Avalanche C-Chain, Polygon ve Ethereum blokzincirlerinde yaratılmıştır. Üretilen her bir ONSP için şirketin rezervine aynı değerde GRAMP eklenir. Yatırımcılar ONSP token’larını uyumlu kripto para cüzdanlarında saklayabilir.

ONSP ile ons platin arasındaki arz-talep dengesinin korunması için bir akıllı sözleşme yaratılmıştır. ONSP üretildiğinde şirketin rezervine bu akıllı sözleşme tarafından otomatik olarak aynı değerde GRAMP eklenir. Şirketin rezervindeki GRAMP azaldığında ise yine akıllı sözleşme tarafından ONSP yakılır.

Böylece ONSP ile rezerv arasındaki 1’e 1 oran sürekli korunur. Bu sayede ONSP, kripto para borsalarındaki ani fiyat dalgalanmalarından etkilenmez.

ONS Platinum Token (GRAMP) Avantajları Nelerdir?

Fiyat İstikrarı

ONS Platinum Token (ONSP), tüm stablecoin’ler gibi yatırımcılarına fiyat istikrarı sağlamayı ve onları kripto para piyasasındaki ani fiyat dalgalanmalarından korumayı amaçlar.

Aracısız Alım - Satım

ONSP, sahiplerinin ons platine erişimini kolaylaştırır. Blokzincir teknolojisi sayesinde dünyanın her yerinden, her gün ve saatte ONSP ile ons platin işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Blokzincirin merkeziyetsizliği, ONSP işlemlerinde banka gibi aracıları da ortadan kaldırır.

Eşler Arası İşlem

ONSP eşler arası; doğrudan bir cüzdandan diğerine gönderilebilir. Böylece ONSP işlemleri fiziki ons platin ile yapılan işlemlere göre çok daha hızlı, maliyetsiz ve güvenlidir.

Şeffaf Yapı

ONS Platinum Token (ONSP), tamamen şeffaf bir yapıdadır. Stablecoin yatırımcıları genelde ilgili şirketin teminatlara dair beyanına güvenmek zorundadır. ONSP arzını ve fiziksel karşılığını ise daima blokzincir üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Platin ETF'leri Fiziki Platin GRAMP
Ek Ücreti Yıllık 19-40 bps Değişken Yok
Minimum İşlem Miktarı Yüksek Yüksek 1 TL
İşlem Limiti (min) Değişken Değişken 1 TL
İşlemin Gerçekleşme Zamanı 2 Gün Değişken Anında
Anında dönüştürülebilme ✗︎ ✗︎ ✔︎
7/24 İşlem Yapılamaz Yapılamaz Yapılabilir
Transfer imkanı Orta Düşük Yüksek
Mülkiyet Dolaylı Doğrudan Doğrudan
Saklama Maliyeti Düşük Yüksek Yok
Erişilebilirlik Yüksek Düşük Yüksek

ONSP contract cüzdan adresi:

 

Sıkça Sorulan Sorular

ONS Platinum Token hakkında merak ettiğiniz tüm sorular

ONSP Neler Sunuyor?

ONSP, ani fiyat dalgalanmaları yaşanan kripto para piyasasında fiyat istikrarı sunan bir stablecoin’dir. Fiyatı ons platin tarafından desteklenen ONSP ile dünyanın her yerinden, 7/24 platin işlemleri yapılabilir.

ONSP Madenciliği Nasıl Yapılır?

ONSP, madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir. ONSP, Token Teknoloji tarafından, ons platin ile 1’e 1 oran dengesi korunacak şekilde arz edilir.

ONSP Nasıl Satın Alınır?

ONSP, Türkiye’nin köklü kripto para borsaları arasında yer alan Bitlo üzerinden kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz.

ONSP Teminatı Nedir?

ONSP, teminatlı bir stablecoin’dir. Dolaşımdaki her ONSP token’ın karşılığı olarak şirket kasalarında aynı değerde ons platin bulundurulur.

Gram altın SATIN al

GRAMG

Gram GÜMÜŞ SATIN al

GRAMS

Gram PLATİN SATIN al

GRAMP

TÜRK LİRASI AL

TRYT